Aktualności

Święta w Gdańsku

W najbliższy piątek, 24 listopada, Gdańsk rozpocznie kolejną edycję swojego corocznego Jarmarku Bożonarodzeniowego. To wydarzenie, znane jako jedno z najpiękniejszych w Europie, ma na celu wprowadzenie mieszkańców i przyjezdnych w przedświąteczny nastrój.

W tym roku Jarmark Bożonarodzeniowy w Gdańsku zapowiada się jako wyjątkowe przeżycie. Organizatorzy zadbali o dodanie nowych atrakcji, które urozmaicą doświadczenie odwiedzających. Jednakże, nie zabraknie także tych tradycyjnych elementów, które cieszą się największym zainteresowaniem co roku. Na Targu Węglowym stanie świąteczna karuzela, w swojej odświeżonej, nowej wersji.

Jednym z głównych punktów programu będą wieczorne iluminacje. Miasteczko jarmarkowe zostanie oświetlone licznymi świetlnymi dekoracjami, obejmującymi dachy budynków, figury oraz bramy. To subtelną grą świateł organizatorzy chcą stworzyć magiczną atmosferę, charakterystyczną dla okresu świątecznego.

Na stoiskach handlowych, rozmieszczonych wzdłuż głównych alei, można spodziewać się bogatej oferty świątecznych ozdób, rękodzieła, a także lokalnych przysmaków. Nie zabraknie również atrakcji dla najmłodszych, planowane są liczne animacje oraz konkursy.

Szczegółowy plan atrakcji dostępny na stronie: bozonarodzeniowy.pl