Aktualności

Warsztaty „Pozytywnego kibicowania” na stadionie

Każdy z nas, uczestnicząc w sportowych wydarzeniach, swoim zachowaniem i emocjami tworzy wizerunek polskiego kibica. Jak sprawić, aby ten wizerunek był pozytywny? Między innymi tego dowiedzą się uczestnicy warsztatów „Pozytywnego Kibicowania” - projektu skierowanego do dzieci i młodzieży w różnym wieku - już 19 i 26 października od  godz.16 na Stadionie Energa Gdańsk.

Celem projektu jest zmiana obrazu polskiego kibica poprzez tworzenie życiowych zasad fair play, konstruktywną dyskusję i rozwijanie partnerskich relacji. Uczestnicy nauczą się jak zachować asertywność w trudnych i problemowych sytuacjach oraz jak świadomie i odpowiedzialnie podejmować decyzje.

Uczestnicy warsztatów wezmą udział w ciekawych ćwiczeniach i symulacjach zachowań, które pomogą im zrozumieć co dzieje się z nami kiedy przeżywamy silne emocje lub bierzemy udział w zawodach sportowych. Będą mieli okazję dowiedzieć się jak czują się zawodnicy po otrzymaniu czerwonej kartki i jak radzą sobie z nienawiścią płynącą z trybunwyjaśnia Grzegorz Szczuka, dyrektor Wydziału Rozwoju Społecznego.

Podczas warsztatów uczestnicy będą ćwiczyli budowanie pozytywnych więzi w grupie poprzez odwzorowanie zachowań i emocji towarzyszących wydarzeniom sportowym.

­Sport, a w szczególności piłka nożna, ma ogromny wpływ na społeczeństwo. Dlatego jest doskonałym narzędziem do kreowania pozytywnych przykładów i szerzenia dobrych praktyk mówi Wojciech Dąbrowski, dyrektor ds. Komunikacji i CSR Stadionu Energa Gdańsk i dodajePoprzez naszą wspólną inicjatywę chcemy pokazać młodym ludziom, że mają wybór. Nie muszą bezmyślnie naśladować negatywnych zachowań innych. Co więcej, mogą sami kreować pozytywny wizerunek kibica. A gdzie lepiej się tego nauczyć jak nie na Stadionie Energa Gdańsk, centrum gdańskiego kibicowania.

Zależy nam, aby od najmłodszych lat zaszczepiać wśród mieszkańców Gdańska zdrowego ducha kibicowania i sportowej rywalizacji. Chcemy pokazać dzieciom i młodzieży, że codzienność składa się z mniejszych lub większych wyborów. Kluczem do podejmowania właściwych decyzji jest poznanie samego siebie, swoich emocji i konsekwencji swoich działań podpowiada Grzegorz Szczuka.

Warsztaty na Stadionie Energa Gdańsk odbędą się 19 i 26 października o godz. 16.00 i potrwają półtorej godziny. Projekt realizowany jest przez Miasto Gdańsk we współpracy ze Stadionem Energa Gdańs

 

Pozytywne Kibicowanie

Kliknij na miniaturkę, aby powiększyć zdjęcie. Kliknij "zamknij", aby wyjść.

Zobacz więcej aktualności >>

 

Partnerzy strony