Aktualności dzielnicy

2017.08.31

18. Międzynarodowe Targi Bursztynu (31.08-2.09)

Przegląd aktualnych trendów w bursztynowej biżuterii i wzornictwie, 220 wystawców z 9 krajów, a na zakończenie wielkie świętowanie na najpiękniejszej gdańskiej uliczce - Mariackiej. Oto wizytówka 18. Międzynarodowych Targów Bursztynu, AMBERMART, które w dniach 31 sierpnia - 2 września odbędą się w Gdańsku w Centrum Wystawienniczo-Kongresowym AMBEREXPO. 
 
Bursztyn w Gdańsku
Targi AMBERMART, jako drugie co do wielkości na świecie targi bursztynu, są wydarzeniem w branży jubilersko-bursztynniczej, którego nie można ominąć. Tym razem w Gdańsku zaprezentuje się ponad 220 wystawców z 9 krajów (Polski, Austrii, Litwy, Łotwy, Niemiec, Rosji, USA, Wielkiej Brytanii i Włoch). A w roli głównej zobaczymy bursztyn w różnych odsłonach: jako element biżuterii, form użytkowych oraz sztuki. Nie zabraknie też tradycyjnych wyrobów jubilerskich ze złota, srebra oraz z kamieniami szlachetnymi. Wydarzenie urozmaicą wystawy, spotkania i warsztaty, z których część poświęcona zostanie zagadnieniu autentyczności i rozpoznawaniu surowca. 
Tradycyjnie AMBERMART zakończy świętowanie na jednej z najpiękniejszych ulic Gdańska – ulicy Mariackiej. Legendarną uliczkę ożywią wernisaże, koncerty, warsztaty, spotkania autorskie, 
pokaz mody i biżuterii. Na Mariackiej będziemy świętować do późnego wieczora. 
Rok temu imprezę odwiedzili goście z 38 krajów, najliczniej z Chin, Niemiec, Wielkiej Brytanii, Węgier, krajów skandynawskich, arabskich oraz USA.

Więcej informacji: www.ambermart.pl 

rejestracja
goście branżowi i media: online www.ambermart.pl

miejsce
Centrum Kongesowo-Wystawiennicze AMBEREXPO
ul. Żaglowa 11, Gdańsk, Polska

godziny otwarcia
czwartek - piątek: 10.00–18.00
sobota: 10.00–16.00

Partnerzy strony