Aktualności dzielnicy

2017.08.18

18 sierpnia otwarcie Playground Arena przy Stadionie Energa Gdańsk

 

Jeden z największych i najnowocześniejszych placów zabaw dla dzieci w różnym wieku powstał w parku rozrywki Fun Arena przy Stadionie Energa Gdańsk. Playground Arena, bo tak nazywa się nowa atrakcja, to przestrzeń łącząca zabawę i edukację, skierowana do wszystkich dzieci lubiących aktywnie i kreatywnie spędzać czas. Organizatorzy zapraszają na  otwarcie w najbliższy piątek, 18 sierpnia o godz. 11.00.

– Myśląc o Playground Arenie, chcieliśmy stworzyć wyjątkową przestrzeń, w której dzieci znajdą atrakcje  łączące naukę i zabawę – tłumaczy Paulina Drozdowicz, właścicielka sali zabaw. – W przygotowanych przez nas strefach pociechy poćwiczą sprawność ruchową, nauczą się samodzielności, a także zabawy w grupie – dodaje.

Playground Arena, podzielona na kilka stref, zapewnia bogatą ofertę zajęć przystosowanych do wieku i sprawności fizycznej dzieci zachęcając najmłodszych do samodzielności, ucząc logicznego myślenia i wspólnej zabawy z rówieśnikami.

Strefa główna, nawiązująca tematycznie do lasu tropikalnego, to największa budowla z mnóstwem przestrzeni do zabawy i nauki. Strefa przeznaczona jest dla dzieci w wieku 3-12 lat. 

Edukacyjna ścieżka rowerowa to miejsce nauki jazdy na dwóch kółkach. Trasa o prostej konfiguracji zapewnia najmłodszym komfort i bezpieczeństwo. Tutaj dzieci poznają m.in. zasady poruszania się po drodze dwupasmowej czy korzystania z przejścia dla pieszych. 

W Playground Arenie znajdzie się także strefę dla najmłodszych, stworzoną z myślą o maluchach w wieku do 3 lat. Jej przestrzeń zbudowana jest z delikatnych i kolorowych klocków. Najmłodsi mogą bawić się w basenie wypełnionym piłeczkami czy samodzielnie zbudować trasę z elementów, które trzeba do siebie dopasować.

Drabinkowe wyzwanie, to jedna z najtrudniejszych atrakcji na placu zabaw polegająca na pokonaniu trasy bez dotykania ziemi. Dzieci ćwiczą w ten sposób koncentrację, koordynację ruchową, i samozaparcie w realizacji celów. Tor przeznaczony jest dla dzieci w wieku 5-15 lat.

Miniwspinaczka, czyli ścianka wspinaczkowa, jest świetną okazją do sprawdzenia wytrzymałości i sprawności ruchowej malucha. Dzięki niej pokona lęk wysokości i nauczy się wytrwałości w dążeniu na szczyt.

Na małych fanów morskich przygód czeka statek w dzikiej dżungli. Kufry ze złotem piratów, wyrzutnie piłek i tajemniczy tunel to jedne z atrakcji , które odkryje załoga. Strefa przeznaczona jest dla dzieci w wieku 3-12 lat.

Playground Arena

Kliknij na miniaturkę, aby powiększyć zdjęcie. Kliknij "zamknij", aby wyjść.Zapisów można dokonywać pod nr. tel. 733-843-843 lub mailowo recepcja@playgroundarena.pl

Źródło: Stadion Energa Gdańsk, materiały prasowe

Partnerzy strony