Aktualności dzielnicy

2017.09.30

Pierwsze w Polsce zawody na gokartach elektrycznych

30 września fanów szybkiej jazdy czeka spora dawka emocji przy Stadionie Energa Gdańsk. Punktualnie o godz. 12.00 na torze PitStop w FUN ARENIE rozpoczną się wyścigi na gokartach elektrycznych. Wyjątkowość wydarzenia podkreśla fakt, iż będą to pierwsze tego typu zawody w Polsce!

 – Wyścigi na gokartach elektrycznych odbywają się w różnych krajach, ale takiego wydarzenia nie było jeszcze w Polsce. Bardzo się cieszymy, że możemy być jego inicjatorem – mówi Paulina Drozdowicz, Event Manager PitStop-Gdańsk i dodaje – Gokarty stają się coraz bardziej popularne. Widzimy to po ilości osób, która nas odwiedza. Dlatego postanowiliśmy zorganizować zawody. Chcemy dać szansę uczestnikom na pokazanie swoich umiejętności i sprawdzenie się w jeździe gokartami elektrycznymi, które mają nieco inną specyfikę

Zapowiada się kilkugodzinna zabawa – przed wyścigami kwalifikacyjnymi w ramach rozgrzewki zawodnicy przejadą kilka okrążeń testowych. Wyścigi finałowe, których łącznie będzie 4, rozpoczną się około godz. 14.30. Uczestnicy będą mieli do dyspozycji ponad 3,4 tys.m2 zadaszonej powierzchni. W zawodach weźmie udział maksymalnie 32 zawodników. Zapisy trwają.

Organizatorem zawodów jest PitStop oraz Formula E. Więcej szczegółów w recepcji PitStopu oraz pod numerem + 733 870 870.

 

Źródło: Stadion Energa Gdańsk, materiały prasowe


Partnerzy strony