Aktualności dzielnicy

2018.04.24

Konsorcjum PFI Future S.A. wybuduje nową Ikonę Gdańska i wzmocni ofertę turystyczną polskiego wybrzeża!

Inwestycja, która zostanie zrealizowana wspólnie z komunalną spółką Arena Gdańsk, ma być magnesem turystycznym, który przyciągnie nawet 2,5 mln gości rocznie.

Konsorcjum PFI Future S.A. i Arena Gdańsk Sp. z o.o. w dniu 23.04.2018 podpisali umowę inwestycyjną na realizację projektu Nautilus Gdańsk. Inwestycja ta będzie jedną z większych inwestycji o charakterze publiczno-prywatnym realizowaną w Polsce, wzmocni ofertę turystyczną województwa pomorskiego i będzie wyraźnym punktem atrakcji ponadregionalnych na mapie Polski.

Podpisanie umowy odbyło się w Ministerstwie Inwestycji i Rozwoju – resorcie, który wspiera projekty PPP. Gospodarzem spotkania był wiceminister inwestycji i rozwoju Witold Słowik, podpisy na umowie ze strony Arena Gdańsk Sp. z o.o. złoży Pan Andrzej Bojanowski – Prezes Zarządu, ze strony PFI Future S.A. Pan Marek Nowara – Prezes Zarządu wraz z Panią Wiceprezes Zarządu Marzanną Adamską. 

Na podstawie podpisanej umowy inwestycyjnej ma być zrealizowany obiekt, który wzmocni ofertę turystyczną Polski, całość ma być zakończona w 2022 roku. Zadanie, które zostało postawione przed Partnerem Prywatnym w postępowaniu PPP, to wzmocnienie atrakcyjności turystycznej Gdańska i zapewnienie dla szerokiego strumienia mieszkańców obiektu spędzania czasu wolnego. Odpowiedzią na to zadanie jest projekt Nautilus Gdańsk wielofunkcyjny obiekt spędzania czasu wolnego, w którym znajdować się będzie oceanarium poświęcone najciekawszym zakątkom Ameryki Południowej.

Nautilus Gdańsk to obiekt, który będzie kolejnym odcinkiem serialu obiektów spędzania czasu wolnego „WATER WORLDS – źródła pozytywnych emocji”. Pozwoli zwiedzającym przenieść się na kilka godzin do ciekawych i tajemniczych zakątków Ameryki Południowej, w których będzie można poznać faunę i florę jaka występuje w różnych miejscach tego kontynentu. Wierzymy, że wielofunkcyjny i edukacyjny obiekt realizowany razem z Arena Gdańsk Sp. z o.o. będzie wyróżnikiem nie tylko na mapie Polski, ale tej części Europy, przez co szybko zdobędzie miano silnika turystycznego Gdańska, jak i całego wybrzeża. Mieszkańcom Gdańska, a także turystom, Nautilus Gdańsk zapewni przede wszystkim pozytywną dawkę słonecznej energii, możliwość zajrzenia w podwodny świat m.in. krainy Amazonii. Nautilus będzie atrakcją turystyczną przez 365 dni w roku, bez względu na pogodę czy porę roku. Tym samym obiekt będzie odpowiedzią na turystyczne, rozrywkowe i edukacyjne potrzeby zarówno mieszkańców, jak i wszystkich turystów. Natomiast dzięki Hotelowi i znajdującej się w nim Galerii medycznej, obiekt zapewni również obsługę nowego strumienia turystycznego o charakterze biznesowym i medycyny jednego dnia.

Pełne wizualizacje koncepcji oraz filmy promocyjne  znajdują się na stronie inwestora: 
http://pfi-future.eu/nasze-inwestycje/#inwestycje


Partnerzy strony