Aktualności dzielnicy

2021.09.10

Mieszkasz w Letnicy? Zamelduj się do końca września

Marzena Kolmer, przewodnicząca zarządu Dzielnicy Letnica, widząc wyrastające jak grzyby po deszczu nowe budynki mieszkalne, postanowiła zachęcić nowych mieszkańców do tego, by meldowali się w Letnicy. Im więcej osób to zrobi, tym większa będzie pula środków do dyspozycji Rady Dzielnicy Letnica. Z tych pieniędzy radni mogą zrealizować niewielkie inwestycje infrastrukturalne, np. uporządkować zielony teren, kupić ławki bądź nowe urządzenia na placu zabaw, ale też zorganizować festyny bądź inne wydarzenia integracyjne.
 

- Okazuje się, że dużo osób nie ma świadomości tego, że meldunek w danym miejscu jest ważny. Podczas organizowanych przeze mnie spacerów po dzielnicy, w trakcie rozmów mieszkańcy przyznawali, że nawet nie myśleli o tym, że to tak ważne dla danej dzielnicy. Pomyślałam wówczas, że warto uświadamiać ludzi do czego ten meldunek służy i że ostatecznie wszyscy na tym skorzystamy, bo przełoży się to na jakość dzielnicy. Każdy chce mieć przecież lepszy dojazd do domu, równe chodniki, jakiś park. Dzięki dodatkowym środkom można więcej zrobić. W Letnicy na pewno przydałby się dzielnicowy klub, może świetlica - wylicza przewodnicząca.

Kolmer zapewnia, że podczas dotychczasowych rozmów mieszkańcy reagowali pozytywnie na jej działania i przekonywanie do zameldowania. Sporo osób deklarowało, że w najbliższym czasie zadba o formalności.

W nowej zabudowie mieszkaniowej w Letnicy pojawili się zarówno gdańszczanie, którzy przeprowadzili się tutaj z innych dzielnic, jak i osoby, które przyjechały do Gdańska z innych miast i miasteczek. W ostatnich latach zamieszkali tu przede wszystkim młodzi ludzie, ze średnią wieku 30 - 35 lat. Wszystko wskazuje więc na to, że Letnica staje się jedną z najmłodszych dzielnic. W tym też szansę na rozwój tej części miasta upatruje przewodnicząca rady dzielnicy.

 


Partnerzy strony