Aktualności dzielnicy

2015.12.06

Akcja "Mikołaje na motocyklach" - start spod Stadionu Energa w Letnicy! (6.12)

Już 6 grudnia odbędzie się tegoroczna Wielka Parada Mikołajów na Motocyklach. Zbiórka pod Stadionem Energa w Gdańsku Letnicy startuje od godziny 9:00, 10:30 to godzina rozpoczęcia przygotowań do startu parady, a o godzinie 11:00 parada rusza w stronę Gdyni.

Tegoroczna trasa będzie zbliżona do trasy ubiegłorocznej – tym razem jednak organizatorzy odwrócą ją o 180stopni. Łącznie pokonają około 26km! Zawitają do śródmieścia Gdańska zawijając przy "Zieleniaku", przejadą głównymi arteriami przez Sopot, aby dotrzeć na Al. Jana Pawła II w Gdyni.

Czym są Mikołaje na Motocyklach? W skrócie: wielkim zrywem pozytywnie zakręconych użytkowników silnikowych pojazdów jednośladowych oraz quadów... Wszystko co tyczy się akcji jest robione z myślą o dzieciakach, które potrzebują pomocy materialnej, albo zwyczajnego pokrzepienia duszy powodem do śmiechu i zabawy. W ciągu tych wszystkich lat jakie upłynęły od pierwszej edycji, udało nam się ufundować dziesiątki tysięcy ciepłych posiłków dla wychowanków ośrodków szkolno-wychowawczych na terenie woj. pomorskiego, dotarliśmy z podarunkami do tysięcy małych pacjentów przebywających na oddziałach trójmiejskich szpitali oraz byliśmy świadkami szerokich uśmiechów, jakie pojawiały się na nasz widok w wykonaniu wychowanków domów dla dzieci – czego chcieć więcej?!

Więcej informacji na: www.mikolaje.gd.pl


Partnerzy strony