Aktualności dzielnicy

2016.05.10

Trwają prace remontowe przy kościele parafialnym w Letnicy

W minionym roku udało się przeprowadzić sporą część prac remontowych przy kościele pw. św. Anny i Joachima w Letnicy. Remont rozpoczęto od wymiany oświetlenia w nawie głównej, następnie zdemontowano drewnianą podłogę w prezbiterium, wylano beton oraz wybetonowano półłuk. Latem zakończono renowację drzwi bocznych od kościoła, a także odrestaurowano ściany i sufit w prezbiterium, tak by pod koniec roku rozpocząć największe przedsięwzięcie - remont dachu kościoła. W październiku, w prezbiterium wstawiono także rozetę z witrażem Ducha Świętego. W grudniu zakończono odnawianie ławek, a także wykonano malowidło w prezbiterium, które możemy obejrzeć w poniższej galerii.

Kontynuacja prac w bieżącym roku przyniosła ze sobą kolejno remont chóru, organów, dzwonnicy oraz nową posadzkę w prezbiterium. Jedną z ostatnich zmian był zakup ekranu multimedialnego do pieśni. Przebudowano również starą chrzcielnicę oraz zmieniono sygnaturkę na dachu kościoła.

W najbliższych planach parafii jest zakup elektronicznych carillonów oraz – w nieco dalszej przyszłości, automatycznego organisty.

Tak szeroki zakres prac stał się możliwy dzięki zaangażowaniu wielu osób z parafii w Letnicy, z innych wspólnot parafialnych oraz firm. Jeśli ktoś chciałby wspomóc dzieło odnowy świątyni w Letnicy może dokonać wpłaty na konto:

Parafia rzym. - kat.  pw. św. Anny i Joachima

ul. Sucha 3

80-531 Gdańsk

Bank Zachodni WBK S. A.

Nr Konta: 17 1090 1098 0000 0001 1778 4914 

 

Zobacz, jak zmieniała się nasza świątynia*:

Remont kościoła w Letnicy

Kliknij na miniaturkę, aby powiększyć zdjęcie. Kliknij "zamknij", aby wyjść.*autor zdjęć: Adrian Kowalczyk

Partnerzy strony