Aktualności dzielnicy

2016.06.01

Reprezentacja Polski zagra 1 czerwca na Stadionie Energa Gdańsk!

1 czerwca 2016r. reprezentacja Polski w piłce nożnej rozegra na Stadionie Energa Gdańsk mecz towarzyski z Holandią. Będzie to jedno z ostatnich spotkań biało-czerwonych przed Euro 2016 - pierwszy mecz w ramach mistrzostw nasza drużyna rozegra z Irlandią Północną 12 czerwca w Nicei.

– Mamy już dopiętych na ostatni guzik wszystkich sparingpartnerów i lokalizacje meczów przed mistrzostwami Europy we Francji. Zmieniliśmy miejsce rozegrania spotkania z Finlandią, z którą zmierzymy się we Wrocławiu. Na Stadionie Wisły w Krakowie zagramy zaś 6 czerwca z reprezentacją Litwy. Wszystkie te lokalizacje wpisują się w przyjętą strategię rozgrywania meczów towarzyskich poza Warszawą. Stadion PGE Narodowy w stolicy pozostaje domem reprezentacji na wszystkie mecze eliminacyjne - mówi Maciej Sawicki, Sekretarz Generalny PZPN.

W roli gospodarza na Stadionie Energa Gdańsk reprezentacja Polski wystąpi już po raz szósty. Do tej pory w Gdańsku Polacy podjęli drużyny z Niemiec, Urugwaju, Danii, Litwy i Grecji. Bilans dotychczasowych zmagań to dwie wygrane, tyle samo remisów i jedna porażka. Liczymy, że tegoroczne starcie zakończy się zwycięstwem biało-czerwonych, którzy udowodnią w ten sposób swoją znakomitą formę przed Euro 2016. Tym bardziej, że dotychczas z naszymi rywalami wygraliśmy zaledwie trzy razy, pięć meczów zakończyło się porażką, padło sześć remisów. Spotkanie z Holendrami będzie piętnastym z kolei.

Bilety będą dostępne w sprzedaży od 17 maja, a dla posiadaczy "Karty Kibica Reprezentacji" już od 10 maja. Ceny zaczynają się od 90 złotych w miejscach III kategorii do 180 zł w I kategorii. Dostępna będzie również specjalna oferta dla rodzin i dla osób niepełnosprawnych.

źródło: http://www.stadionenerga.pl

Partnerzy strony