Aktualności dzielnicy

2016.08.19

VIII Maraton Sierpniowy im. Lecha Wałęsy (19-20.08.2016)

VIII Maraton Sierpniowy im. Lecha Wałęsy - to jedne z największych w Polsce zawodów dla Fanów jazdy na rolkach. W roku 2013 impreza została wyróżniona przez mieszkańców i Władze Miasta Gdańska jako Sportowe Wydarzenie Roku 2013. W roku 2012 byliśmy nominowani przez portal www.trojmiasto.pl do nagrody Skrzydła Trójmiasta. W kategorii imprez sportowych zajęliśmy III m-ce. 

Tegoroczne zawody na dyst. maratonu będą również Mistrzostwami Polski we wrotkarstwie długodystansowym wszystkich kategorii wiekowych. 

Wzorem roku ub. organizujemy także dodatkowy wyścig na dystansie „Fitness” – 10,7 km. Dystans fitness został stworzony dla tych, którzy chcą poczuć emocje towarzyszące zawodom, ale obawiają się dystansu maratonu i półmaratonu. 

Każdy, kto weźmie udział w zawodach na dystansie: maratonu, półmaratonu i dystansie fitness, oraz wrzuci kupon konkursowy do urny, weźmie udział w losowaniu nagród rzeczowych oraz nagrody głównej w wys. 1.000 zł brutto. 

Dla najmłodszych przygotowaliśmy zawody na krótkich dystansach w zależności od wieku. Dla tych, którzy trenują w UKS-ach rywalizacja na dłuższych dystansach. 

Bezpośrednim organizatorem zawodów jest Stowarzyszenie Kultury Fizycznej Twister Trójmiasto. Współorganizatorem Polski Związek Sportów Wrotkarskich. 
 
Więcej informacji: http://www.maratonsierpniowy.pl/

Partnerzy strony