Aktualności dzielnicy

2016.07.18

Rodzinne świętowanie w Letnicy

Święto Rodziny to już tradycja w Letnicy - również w tym roku parafia pw. św. Anny i Joachima zorganizowała dla mieszkańców festyn rodzinny, który odbył się w minioną sobotę (16.07). Świętowanie rozpoczęło się uroczystą Mszą Św. - Jeszcze wczoraj mieliśmy w kościele "las rusztowań" - mówił podczas mszy proboszcz parafii, ks. Zbigniew Drzał, nawiązując do ostatnich prac wykończeniowych w kościele.- Cieszymy się, że udało nam się zdążyć z przepięknym malowidłem, które już dziś można podziwiać nad ołtarzem. Malowidwło przedstawia postaci dwóch aniołów, a zaprojektowane i wykonane zostało przez malarza, pana Wojciecha Koniuszka.

Mszy Św. przewodniczył ks. kan. Jan Chojnacki, który w Letnicy się wychował, a w tym roku świętuje swoje 50-cio lecie kapłaństwa. Nie zabrakło ciepłych wspomnień i opowieści z lat dzieciństwa związanych z dzielnicą.

Rodzinne świętowanie było kontynuowane podczas wieczornego festynu. Była muzyka, grill i słodki poczęstunek, piękna pogoda - ale przede wszystkim miła, rodzinna atmosfera. Na najmłodszych czekał konkurs plastyczny z nagrodami, na wszystkich czekała również loteria fantowa. 

Zachęcamy do obejrzenia galerii ze Święta Rodziny:


Partnerzy strony