Biznes

Letnica od zawsze ściągała do siebie biznes i poważne instytucje. Dzisiaj swoje siedziby mają tutaj m.in.:

AMBEREXPO centrum wystawienniczo-kongresowe

ul. Żaglowa 11, 80-560 Gdańsk

www.amberexpo.pl

Centrum wystawienniczo-kongresowe AMBEREXPO to miejsce z charakterem. Ma niepowtarzalny, wyróżniający styl. Dogodna lokalizacja w prestiżowym sąsiedztwie Stadionu Energa Gdańsk oraz funkcjonalność obiektu stwarzają możliwość organizacji różnorodnych, zaawansowanych technologicznie wydarzeń gospodarczych, naukowych i kulturalnych. Centrum posiada 3 hale wystawiennicze o powierzchni 12.000 m², 4 sale konferencyjne na 1058 miejsc, strefę VIP, kompleks restauracyjny oraz parking. WARTO TU BYĆ!

Stadion Energa Gdańsk

ul. Pokoleń Lechii Gdańsk 1, 80-560 Gdańsk

www.stadionenerga.pl

Stadion Energa Gdańsk to multifunkcjonalny, nowoczesny obiekt sportowy, pełniący rolę centrum biznesu, rozrywki i rekreacji. Jego głównym użytkownikiem jest klub piłkarski Lechia Gdańsk. Stadion ma 42tys. miejsc i rozwiniętą infrastrukturę użytkową, m.in. Centrum Konferencyjno-Biznesowe, T29 Sports Bar & Restaurant, muzeum Lechii Gdańsk, sklep z pamiątkami oraz kilkanaście form spędzania wolnego czasu w FUN ARENIE. Od początku działalności obiekt odwiedziło blisko 1,8 mln. osób. Rocznie na Stadionie Energa Gdańsk organizowanych jest około 100 imprez i wydarzeń dla klientów biznesowych.

 

Arena Gdańsk Sp. z o.o.

ul. Pokoleń Lechii Gdańsk 1, 80-560 Gdańsk

www.arenagdansk.pl

Arena Gdańsk Sp. z o.o. (wówczas Biuro Inwestycji Euro Gdańsk 2012 Sp. z o.o.) została zawiązana w 2007r w celu przygotowania, koordynowania i realizacji przedsięwzięć inwestycyjnych związanych z Mistrzostwami Europy w Piłce Nożnej UEFA EURO 2012. Głównym zadaniem była budowa stadionu PGE ARENA Gdańsk (dziś Stadion Energa Gdańsk), w tym koordynacja prac adaptacyjnych stadionu do wymagań UEFA oraz przygotowanie obiektu do funkcjonowania operacyjnego.

Obecnie Spółka Arena Gdańsk, która jest właścicielem stadionu, zajmuje się nadzorem technicznym oraz prowadzeniem inwestycji modernizacyjnych, a priorytetowym działaniem spółki jest komercjalizacja obszarów przylegających do Stadionu Energa. Na blisko pięciohektarowej działce, w ramach kolejnego etapu rewitalizacji Letnicy,  ma powstać kompleks budynków z przeznaczeniem m.in. na cele: biurowe, hotelowe, rekreacyjne i sportowe.

 

Gdańska Agencja Rozwoju Gospodarczego Sp. z o.o. (InvestGDA)

ul. Żaglowa 11, 80-560 Gdańsk

www.investgda.pl

Spółka należąca do miasta Gdańsk. Wspomagamy rozwój gospodarczy Metropolii Gdańskiej angażując się w projekty związane z rozwojem przedsiębiorczości oraz przyciąganiem bezpośrednich inwestycji gospodarczych. Firma oferuje pełen wachlarz usług dla inwestorów krajowych i zagranicznych, łącznie z propozycją lokowania inwestycji na atrakcyjnych terenach należących do InvestGDA.

 

Remontowa Lighting Technologies S.A.

ul. Sucha 25, 80-531 Gdańsk

www.rlt.rh.pl

Remontowa Lighting Technologies S.A to producent oświetlenia przemysłowego, z siedzibą w Gdańsku, należący do Remontowa Holding S.A. Skupia ona 26 firm z branży okrętowej. Specjalizuje się w dostarczaniu nowoczesnego i zaawansowanego technologicznie oświetlenia do szczególnie trudnych warunków pracy, w tym przestrzeni zagrożonych wybuchem. Oferowane produkty dostępne są na rynku krajowym poprzez sieć hurtowni elektrotechnicznych. Prowadzony jest także eksport opraw do krajów europejskich.

 

Gdańskie Inwestycje Komunalne Sp. z o.o. 

ul. Żaglowa 11, 80-560 Gdańsk

www.gik.gda.pl

Spółka Gdańskie Inwestycje Komunalne Sp. z o.o. jest podmiotem prawa handlowego powołanym przez Gminę Miasta Gdańska na mocy ustawy o przygotowaniu finałowego turnieju ME w Piłce Nożnej UEFA EURO 2012 oraz Uchwały Rady Miasta Gdańska. Przygotowuje, organizuje, realizuje i przekazuje do użytkowania planowane zadania inwestycyjne, celem czego jest rozbudowa infrastruktury drogowej w ramach Przedsięwzięć Euro 2012 (35 oddzielnych zadań inwestycyjnych w ramach 8 Przedsięwzięć).

 

Automix Energetyka Sp. z o.o.

ul. Narwicka 21c, 80-557 Gdańsk

www.automixenergetyka.pl

Automix Energetyka Sp. z o. o. to prężnie rozwijająca się na rynku lokalnym firma, działająca w branży elektroenergetycznej i telekomunikacyjnej. Specjalizuje się w przebudowie kablowych i napowietrznych sieci średniego i niskiego napięcia, budowie oświetlenia drogowego, a także wszystkich rodzajów sieci teletechnicznych. Działalność firmy opiera się na wieloletnim doświadczeniu zdobytym przy realizacji największych inwestycji w rejonie województwa pomorskiego. Współpraca z polskimi i zagranicznymi liderami branży budowalnej wpływa na podnoszenie kwalifikacji pracowników oraz daje możliwość zastosowania najnowszych rozwiązań technologicznych w ramach prowadzonych prac.

 

WPRD GRAVEL Sp. z o.o.

ul. Żaglowa 2, 80-560 Gdańsk

www.wprdgravel.pl

Działalność firmy skupia się na kompleksowych budowach i modernizacjach dróg i ulic oraz budowach i remontach torowisk tramwajowych. Posiada ona odpowiednie zaplecze administracyjno-techniczne, bazę sprzętowo-transportową, wytwórnię mas bitumicznych o wydajności 120t/h, dwa węzły betoniarskie, laboratorium drogowe, własną bocznicę kolejową oraz place składowe. W ofercie usług znajdują się wszystkie typu podbudów i nawierzchni (bitumicznych, betonowych, kamiennych) oraz roboty ziemne i organizacja ruchu.

 

Termika Sp. z o.o.

ul. Narwicka 8, 80-557 Gdańsk

www.termika.eu

Firma zajmuje się kompleksowym wykonawstwem izolacji technicznych dla przemysłu. Świadczy usługi w energetyce i petrochemii. Ma również znaczący wkład w izolacje w przemyśle morskim. Wraz z branżą chłodniczą, rynek morski stanowi główny aspekt działalności firmy w zakresie izolacji spienionymi poliuretanami. Oferuje usługi z zakresu instalacji klimatyzacji i wentylacji. Prowadzi handel detaliczny i hurtowy materiałów termoizolacyjnych i specjalistycznej chemii budowlanej. Działalność firmy prowadzona jest zarówno w kraju, jak i zagranicą.

 

Gdańska Organizacja Turystyczna

ul. Uczniowska 22, 80-553 Gdańsk

www.visitgdansk.com

Gdańska Organizacja Turystyczna posiada status lokalnej organizacji turystycznej, zrzesza podmioty prawne i osoby prywatne: przedsiębiorców turystycznych a także osoby zaangażowane w rozwój turystyki w mieście Gdańsku. Wykonuje zadania związane z prowadzeniem informacji turystycznej, promocją miasta na arenie krajowej i międzynarodowej oraz w zakresie turystyki biznesowej dla całego województwa pomorskiego. Organizacja otrzymała szereg nagród w związku ze swoją działalnością.

 

Automatic System Engineering Sp. z o.o.

ul. Narwicka 6, 80-557 Gdańsk

www.ase.com.pl

Automatic Systems Engineering Sp z o.o. (ASE) jest firmą o profilu inżyniersko-handlowym działającą w obszarze bezpieczeństwa przemysłowego z ponad 20-letnią tradycją. Oferuje realizację specjalistycznych i kompleksowych zabezpieczeń dla obiektów wymagających specjalnych warunków pracy, dostarczając zkładom przemysłowym odpowiednie rozwiązania w zakresie elektrotechniki w wykonaniu przeciwwybuchowym, automatyki przemysłowej, elektrycznych systemów grzewczych, komponentów elektrotechniki oraz specjalistycznych szkoleń i konferencji naukowo technicznych. Firma wykonuje także ekspertyzy w zakresie oceny ryzyka wybuchu, klasyfikacji stref zagrożonych wybuchem oraz niezbędne dla opracowania Dokumentu Zabezpieczenia przed Wybuchem.

 

Asea Brown Boveri Group Ltd.

ul. Norwida 2, 80-280 Gdańsk

www.new.abb.com/pl

Firma będąca globalnym liderem w takich branżach jak automatyka, robotyka i energetyka. Producent stacji i systemów elektroenergetycznych, aparatury elektrycznej, aparatur rozdzielczych wysokich, średnich oraz niskich napięć. ABB jest największym na świecie dostawcą przemysłowych silników elektrycznych oraz napędów. Zatrudnia 150,000 pracowników w ok. 100 krajach. Biznes ABB jest podzielony na pięć dywizji według obszarów zainteresowań naszych klientów oraz obsługiwanych przemysłów.

 

Przedsiębiorstwo Eksploatacji Rurociągów Naftowych „Przyjaźń” S.A. 

ul. Żaglowa 11, 80-560 Gdańsk

www.pern.com.pl

PERN „Przyjaźń” S.A. jest krajowym liderem logistyki naftowej i strategiczną spółką gwarantującą bezpieczeństwo energetyczne Polski w zakresie dostaw ropy. Podstawowa działalność Spółki to eksploatacja sieci rurociągów transportujących rosyjską ropę naftową dla największych producentów paliw w Polsce oraz w Niemczech. Spółka posiada także sieć rurociągów produktowych, wykorzystywanych do transportu paliw płynnych wyprodukowanych przez rafinerie. Sieć ta rozchodzi się promieniście z Płocka, w kierunku Warszawy, Poznania oraz Częstochowy.